CE AD101-22vm 22mm mini indicator led light lamp digital voltmeter voltage meter
YUEQING RENHE ELECTRIC CO., LTD.
Contact Now
Place of Origin : Zhejiang, China
Brand Name : SUCHEN
Model Number : CN- AD101-22VM
Display Type : Digital Only
Measuring Range : AC 50-500V
Accuracy Class : 2% ± V
Operating Temperature : -25℃~55℃
Dimensions : 22mm
Voltage measuring range : AC 50-500V
Frequency compatibility range : 50-60 HZ
color : red green yellow blue white
Accuracy : 2% ± V
Display resolution : 1V
Sample rate : about 1time/s
Input circuit power lo : <2VA
Packaging Details : Packaging Detail: color box
polybag+paperbox+export carton
best serviced ODM/OEM is availabled
Port : Ningbo/Shanghai Port, China
Supply Ability : 1000000 Piece/Pieces per Month
Contact Now
Product Description
  • Sample has stock.
  • Every day production : 10,000pc.
  • Price AA grade / A grade / B grade. different quality.
  • Our factory can OEM for you sale.
1. Model:
AD101-22VM indicator light (pilot light) Volmeter
2. Features:
Lens Material: PC;
Lighting Source: LED;
Color of lamps: R-red, Y-yellow, B-blue, G-green, O-orange, W-white;
Volt.: 20V--500V;
Color of Lens: Red, Orange, Blue, Green
Nature of supply: AC ;
Rated Temp : T90;
Certification: ISO9001, VDENEC, CE, EMC, CQC, CCC,ROHS;
Reasonable price and efficient services.
3. Main technical parameters
Environmental Temperature: -25+55;
Working under vibration frequency 2-80Hz,acceleration at 0.7g;
Relative Air Humidity: ≤98%;
Pollution rank is three grade and installation category is III;
Protection Degree: Head IP65(OEM could be IP67);
Voltage of working frequency: 2.5kV (AC valid value), 1min;
Leakage Index: CT1≥100;
Frequency: AC 50-60Hz
Type Indicator Lights volmeter
Input Voltage 20-500V
Color Red, Orange, Blue, Green ,White
Diameter 22mm
Life ≥30,000h
Brightness ≥60cd/Square Meters
Lamp Body Material Plastic
Beam Angle 360°
Colors red /green /yellow /white
Certifications Certifications ISO9001, CE, CQC, ROHS, etc.
Company Information
CE AD101-22vm 22mm mini indicator led light lamp digital voltmeter voltage meter CE AD101-22vm 22mm mini indicator led light lamp digital voltmeter voltage meter CE AD101-22vm 22mm mini indicator led light lamp digital voltmeter voltage meter
Certifications
Packaging & Shipping
Packing and shipping
* Standard export cartons meet long-distance demand;
* Standard Neutral package or Customized.
Shipping:
* By sea: Ningbo ,Shanghai;
* By Air: DHL,UPS , TNT,Fedex, etc;
* Ship as your requirements.
FAQ
Q: What are we doing?
Q: What’s the advantage compared to other suppliers?
Q:How is our customer service?
Q:What others can we offer?
Q:What is the MOQ of our products?
A:The MOQ for digital ammeter is 100 sets.
Q:What is the payment of our company?
A. DP DA T/T L/C O/A is acceptable for us.
China CE AD101-22vm 22mm mini indicator led light lamp digital voltmeter voltage meter wholesale
CE AD101-22vm 22mm mini indicator led light lamp digital voltmeter voltage meter Images